Gabiony

Gabiony – efektowny pomysł nie tylko na ogrodzenie

Gabiony – czym są i do czego najczęściej służą? Otóż gabion to kosz, najczęściej prostopadłościenny, wykonany z metalowych prętów i siatki. Nazwa tego rodzaju konstrukcji pochodzi od włoskiego słowa gabbione i oznacza po prostu klatkę. Gabiony wypełniane są w środku różnego typu materiałami, najczęściej kamieniami (gabiony kamienne) lub żwirem. W ten sposób powstają funkcjonalne, a zarazem estetyczne elementy budowlane spełniające funkcję wzmocnienia skarpy, nasypu lub też brzegu rzeki. Gabiony to także coraz bardziej popularny i coraz częściej spotykany sposób na ogrodzenie (murek gabionowy), będący znakomitą alternatywą np. dla tradycyjnych ogrodzeń kamiennych.

Gabiony to połączenie estetyki i jakości

Gabiony, po ich wypełnieniu kamieniami, ustawia się jeden na drugim, tworząc tym samym specyficzny murek gabionowy. Warto wspomnieć, że estetka pomysłu idzie tutaj w parze z jakością i solidnością całego rozwiązania. Metalowe elementy są bowiem zabezpieczone antykorozyjnie, najczęściej poprzez ocynkowanie, do tego wyróżniają się wysoką stabilnością i nie wymagają fundamentowania. Nic zatem dziwnego, że gabiony kamienne to rozwiązanie wybierane przez nawet wyjątkowo wymagających inwestorów.

Gabion to wiele zalet, wśród których na uwagę zasługują:

  • szybki i prosty montaż,

  • solidność i trwałość rozwiązania, gwarantowana przez producenta,

  • oryginalny efekt dekoracyjny, jak tworzy tylko gabion,

  • ochrona przed hałasem dobiegającym z ulicy,

  • fakt, że jest to rozwiązanie ekologiczne,

  • atrakcyjna cena produktu.

Gabiony – jako producent proponujemy rozwiązania dla każdego domu, ogrodu, czy też terenu firmowego

Gabiony, poza swoim podstawowym zastosowaniem, jak umacnianie wałów, brzegów rzek, czy budowa murów oporowych, zajęły także stałe miejsce w nowoczesnej małej architekturze. W naszej ofercie znajdą Państwo gabiony pozwalające stworzyć atrakcyjny murek gabionowy, ciekawe kamienne ogrodzenie, oryginalne wykończenie elewacji, zabudowę pergoli, czy wiat.

Jako producent, proponujemy Państwu znakomitej jakości gabiony, funkcjonalne rozwiązania i atrakcyjne ceny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Solidność wykonania, rzetelność proponowanych rozwiązań i atrakcyjny cennik – to właśnie charakteryzuje nasze propozycje.