GABIONY

Gabiony – efektowny pomysł nie tylko na ogrodzenie

Gabiony – czym są i do czego najczęściej służą? Otóż gabion to kosz, najczęściej prostopadłościenny, wykonany z metalowych prętów i siatki. Nazwa tego rodzaju konstrukcji pochodzi od włoskiego słowa gabbione i oznacza po prostu klatkę. Gabiony wypełniane są w środku różnego typu materiałami, najczęściej kamieniami (gabiony kamienne) lub żwirem. W ten sposób powstają funkcjonalne, a zarazem estetyczne elementy budowlane spełniające funkcję wzmocnienia skarpy, nasypu lub też brzegu rzeki. Gabiony to także coraz bardziej popularny i coraz częściej spotykany sposób na ogrodzenie (murek gabionowy), będący znakomitą alternatywą np. dla tradycyjnych ogrodzeń kamiennych.

Gabiony to połączenie estetyki i jakości

Gabiony, po ich wypełnieniu kamieniami, ustawia się jeden na drugim, tworząc tym samym specyficzny murek gabionowy. Warto wspomnieć, że estetka pomysłu idzie tutaj w parze z jakością i solidnością całego rozwiązania. Metalowe elementy są bowiem zabezpieczone antykorozyjnie, najczęściej poprzez ocynkowanie, do tego wyróżniają się wysoką stabilnością i nie wymagają fundamentowania. Nic zatem dziwnego, że gabiony kamienne to rozwiązanie wybierane przez nawet wyjątkowo wymagających inwestorów.

Gabion to wiele zalet, wśród których na uwagę zasługują:

 • szybki i prosty montaż,
 • solidność i trwałość rozwiązania, gwarantowana przez producenta,
 • oryginalny efekt dekoracyjny, jaki tworzy tylko gabion,
 • ochrona przed hałasem dobiegającym z ulicy, (ekrany dzwiękochłonne)
 • fakt, że jest to rozwiązanie ekologiczne,
 • atrakcyjna cena produktu.

Jako producent proponujemy rozwiązania dla każdego domu, ogrodu, czy też terenu firmowego.

Gabiony, poza swoim podstawowym zastosowaniem, jak umacnianie wałów, brzegów rzek, czy budowa murów oporowych, zajęły także stałe miejsce w nowoczesnej małej architekturze. W naszej ofercie znajdą Państwo gabiony pozwalające stworzyć atrakcyjny murek gabionowy, ciekawe kamienne ogrodzenie, oryginalne wykończenie elewacji, zabudowę pergoli, czy wiat.

Jako producent, proponujemy Państwu znakomitej jakości gabiony, funkcjonalne rozwiązania i atrakcyjne ceny. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Solidność wykonania, rzetelność proponowanych rozwiązań i atrakcyjny cennik – to właśnie charakteryzuje nasze propozycje.

Kosz gabionowy daje szerokie możliwości zastosowania

Kosze gabionowe mogą mieć dowolny kształt w zależności od ich zastosowania. Główną ich zaletą jest wszechstronność zastosowań, a także możliwość dość dowolnego kreowania końcowego wyglądu dzięki możliwość napełnienia takiego kosza dowolnym kamieniem łupanym, bądź innym surowcem spełniającym standardy przewidziane przez producenta. Jako producent proponujemy naszym klientom możliwość dostarczenia gabionów o niestandardowym wymiarze, dzięki czemu wszechstronność ich zastosowania wyraźnie się wzmacnia.

Bezpieczeństwo i trwałość

Z uwagi na swoją specyficzną konstrukcję gabion zachowuje niezwykle dużą stabilność, a także charakteryzuje się bardzo długą trwałością, często wielokrotnie przewyższającą alternatywne rozwiązania.

Dodatkowym atutem w zastosowaniu gabionów jest fakt, że będąc odporne na korozje oraz ogólne niekorzystne działanie warunków atmosferycznych nie wymagają one stałej konserwacji co jest zdecydowanie wygodne dla wielu inwestorów.

Zastosowanie gabionów w budownictwie:

 • murki gabionowe
 • ogrodzenia gabionowe
 • wzmocnienia nasypów, brzegów rzek, wałów, murów oporowych, skarp oraz innego rodzaju umocnień ziemnych
 • zabezpieczenia cieków wodnych
 • dekoracja w ogrodach oraz możliwość zastosowania w małej architekturze

Korzyści:

 • wysoka jakość wykonania
 • stabilny i bardzo wytrzymały produkt końcowy
 • produkt ekologiczny i zgodny z naturą
 • estetyka wizualna możliwa do wykorzystania w budownictwie nowoczesnym i tradycyjnym