gabiony

Kosze gabionowe - pomysł na nietuzinkowe aranżację

Definicja podpowiada nam, że kosze gabionowe to najczęściej prostopadłościenna konstrukcja, wykonana z metalowych prętów i siatki wypełnianymi dowolnego rodzaju kamieniem. Nazwa tego rodzaju instalacji pochodzi natomiast od włoskiego słowa “gabbione” i oznacza nic innego jak klatkę. Dawniej tego rodzaju kosze służyły do budowania umocnień, ale dzisiaj gabiony swoją popularność zawdzięczają przede wszystkim swoim walorom estetycznym. Wypełnione granitem, wapieniem czy piaskowcem tworzą najczęściej piękną, wizualną oprawę połączoną z funkcjonalnością zabezpieczenia budynku lub obiektu, przy którym się znajdują.

Jak powstają nasze piękne i funkcjonalne konstrukcje

Kosze gabionowe wypełniane są w środku różnego typu materiałami, najczęściej wspomnianymi kamieniami lub żwirem. Nieco rzadziej można z kolei spotkać siatki, w środku których znajduje się drewno lub szkło. W ten sposób powstają funkcjonalne, a zarazem oryginalne elementy budowlane, które wspaniale komponują się ze stylistyką każdej posiadłości.

Aby je prawidłowo i efektownie zamontować, najpierw kosze napełniane są materiałem, a następnie ustawia się je jeden na drugim, tworząc tym samym rodzaj charakterystycznego murku. Całość sprawia lekkie wrażenie, ale w rzeczywistości siatki wypełnione wybranym przez klienta materiałem, są bardzo stabilne oraz trwałe. Powyższe obserwacje wynieśliśmy na bazie naszego wieloletniego doświadczenia w roli producenta koszy gabionowych oraz opinii naszych klientów.

Poszczególne elementy takiej instalacji, czyli siatka oraz metalowe elementy, są dodatkowo ocynkowane. Oznacza to, że nie będą korodować oraz wymagać dodatkowej konserwacji, jak ma to miejsce w przypadku konstrukcji wykonanych z tradycyjnego surowca naturalnego, jakim jest mało odporne i bardzo wymagające drewno. Polecane przez nas gabiony są także łatwe w montażu i nie będą wymagały dodatkowego fundamentowania, co znacznie obniży koszty postawienia tej wyjątkowej konstrukcji łączącej funkcjonalność z estetyką wykonania.

Gabion to wiele zalet, wśród których na uwagę zasługują:

 • szybki i prosty montaż,
 • solidność i trwałość rozwiązania, gwarantowana przez producenta,
 • oryginalny efekt dekoracyjny, jaki tworzy tylko gabion,
 • ochrona przed hałasem dobiegającym z ulicy, (ekrany dzwiękochłonne)
 • fakt, że jest to rozwiązanie ekologiczne,
 • atrakcyjna cena produktu.

Nietypowe zastosowanie

Gabiony, poza swoim podstawowym zastosowaniem, jakim jest umacnianie skarp, poboczy oraz nasypów, służą także za materiał do tworzenia efektownej małej architektury. W naszej ofercie znajdą Państwo gabiony pozwalające na oryginalne wykończenie elewacji, zabudowę pergoli czy wiat. Niektórzy z naszych klientów idą nawet o krok dalej i wykorzystują siatki do budowania niesztampowych ławeczek czy donic na kwiaty.

Jako doświadczony producent, proponujemy Państwu wyroby wykonane z najwyższą starannością, funkcjonalne rozwiązania i atrakcyjne ceny. Zapraszamy do zapoznania się bliżej z naszą pełną ofertą oraz do bezpośredniego kontaktu z naszymi przedstawicielami.

Kosz gabionowy daje szerokie możliwości zastosowania

Kosze gabionowe mogą mieć dowolny kształt w zależności od ich zastosowania. Główną ich zaletą jest wszechstronność zastosowań, a także możliwość dość dowolnego kreowania końcowego wyglądu dzięki możliwość napełnienia takiego kosza dowolnym kamieniem łupanym, bądź innym surowcem spełniającym standardy przewidziane przez producenta. Jako producent proponujemy naszym klientom możliwość dostarczenia gabionów o niestandardowym wymiarze, dzięki czemu wszechstronność ich zastosowania wyraźnie się wzmacnia.

Bezpieczeństwo i trwałość

Z uwagi na swoją specyficzną konstrukcję gabion zachowuje niezwykle dużą stabilność, a także charakteryzuje się bardzo długą trwałością, często wielokrotnie przewyższającą alternatywne rozwiązania.

Dodatkowym atutem w zastosowaniu gabionów jest fakt, że będąc odporne na korozje oraz ogólne niekorzystne działanie warunków atmosferycznych nie wymagają one stałej konserwacji co jest zdecydowanie wygodne dla wielu inwestorów.

Zastosowanie gabionów w budownictwie:

 • murki gabionowe
 • ogrodzenia gabionowe
 • wzmocnienia nasypów, brzegów rzek, wałów, murów oporowych, skarp oraz innego rodzaju umocnień ziemnych
 • zabezpieczenia cieków wodnych
 • dekoracja w ogrodach oraz możliwość zastosowania w małej architekturze

Korzyści:

 • wysoka jakość wykonania
 • stabilny i bardzo wytrzymały produkt końcowy
 • produkt ekologiczny i zgodny z naturą
 • estetyka wizualna możliwa do wykorzystania w budownictwie nowoczesnym i tradycyjnym