kosze gabionowe

Łatwość montażu

Aby zrozumieć na czym polega wyjątkowa łatwość montażu koszy gabionowych należy zapoznać się z ich budową oraz funkcjami, które spełniają. Inaczej mówiąc, to prostopadłościenne konstrukcje wykonane z siatki zgrzewanej łączonej za pomocą spiral, klipsów, które wypełnia się dowolnymi kamieniami lub innymi materiałami, które dawniej służyły do umacniania nasypów ziemnych, skarp oraz brzegów rzek. Dzisiaj natomiast często są elementem architektury ogrodowej, cenionym przede wszystkim ze względu na walory estetyczne. Ponadto, kosze gabionowe charakteryzują się trwałością, świetną izolacją akustyczną, atrakcyjną ceną oraz bardzo prostym montażem. Dodatkową właściwością koszy gabionowych jest fakt, iż konstrukcje wykonane z koszy gabionowych są bardzo trwałe i dają nam pewność na kilkadziesiąt lat, co w oczach klientów również jest postrzegane jako znacząca zaleta.

Oryginalny efekt wizualny

W zależności od indywidualnych preferencji klienta, kosze gabionowe wypełniane są różnego rodzaju materiałami, uzyskując zróżnicowany i często niezwykle atrakcyjny wizualnie efekt. Używa się do tego m.in.: kwarców, granitów, dolomitów, wapieni, a także szkła czy drewna. Siatka, z której wykonuje się konstrukcje tego typu, pozwala także na zaaranżowanie pięknego zielonego zakątka w postaci skalniaka. Miłośnicy nietypowych rozwiązań mogą wykorzystać gabiony również na inne sposoby, tworząc z nich oryginalne donice, ławki oraz oblicowania ścian. Dzięki uniwersalnej konstrukcji i szerokim możliwościom, jakie oferuje tego rodzaju instalacja możliwe jest stworzenie dowolnych aranżacji, które wkomponują się w stylistykę każdej posiadłości. Kosze gabionowe są idealnym rozwiązaniem łączącym funkcjonalność z piękną estetyką, które w porównaniu z alternatywnymi metodami dekoracyjnymi przestrzeni ogrodowych, są odporne na uszkodzenia mechaniczne, a także warunki zewnętrzne.

Jeden produkt, wiele możliwości

Jesteśmy doświadczonym producentem gabionów, a wykonywane przez nas kosze wyróżnia solidna i mocna konstrukcja. Siatka, której używamy do ich produkcji nie ulega korozji, co pozytywnie wpływa na trwałość produktu. W naszej ofercie znajdą Państwo druciane instalacje o różnych wymiarach, co ułatwi dostosowanie ich do indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Przy czym nasze siateczkowe kompozycje są na tyle uniwersalne, że jesteśmy przekonani, że każdy może je wykorzystać w dowolny sposób. Jednym z polecanych sposobów na ich wykorzystanie może być także postawienie przy ich użyciu nowoczesnego płotu.

Oryginalna ozdoba domu

Kosze ogrodzeniowe z gabionów coraz częściej zastępują tradycyjne płoty drewniane czy metalowe. Taki rodzaj odgrodzenia ogrodu czy posesji będzie się pięknie i elegancko prezentował. Szczególnie jeśli druciane ogrodzenia wypełnimy ozdobnymi kamieniami, które dodatkowo wzmocnią całą konstrukcję. Sfinansowanie takiego płotu nie będzie drogie, ale z pewnością zrobi wrażenie na gościach. Ogrodzenie z kamienia będzie też odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmieniające się warunki pogodowe.

Zalety zastosowania koszy gabionowych:

  • atrakcyjna cena
  • szybki i bezproblemowy montaż bez konieczności fundamentowania
  • zgodność z naturą
  • bardzo wysoka trwałość (dzięki bardzo dobrym właściwością antykorozyjnym zastosowanego drutu w klatce)
  • atrakcyjny wygląd dzięki zastosowaniu dowolnego wypełnienia kosza gabionowego (możliwość wypełnienia kamieniem z kamieniołomu lub surowcem dostępnym na budowie – np. gruzem czy łamaną cegłą a także wieloma innymi surowcami)
  • dobre właściwości w zakresie tłumienia hałasu
  • prostota w późniejszych modyfikacjach takich jak przesunięcia lub wymiana wypełnienia na inne
  • możliwość dowolnej rozbudowy
  • brak konieczności stosowania ciężkiego sprzętu przy instalacji
  • brak konieczności przeprowadzania kosztownej konserwacji