kosze gabionowe

Łatwość montażu

Kosze gabionowe – czym tak właściwie są? Inaczej mówiąc, to prostopadłościenne konstrukcje wykonane z metalowych prętów i siatki, które dawniej służyły do umacniania nasypów ziemnych, skarp i brzegów rzeki. Dzisiaj natomiast najczęściej są elementem architektury ogrodowej, cenionym przede wszystkim ze względu na walory estetyczne. Ponadto, druciane kosze charakteryzują się trwałością, świetną izolacją akustyczną, atrakcyjną ceną oraz prostym montażem. Nie trzeba ich także poddawać zabiegom konserwacyjnym, co w oczach klientów również jest postrzegane jako dodatkowa zaleta.

Oryginalny efekt wizualny

Kosze gabionowe wypełnia się różnego typu materiałami, uzyskując zróżnicowany i często niezwykle atrakcyjny wizualnie efekt. Używa się do tego m.in.: piaskowca, kwarców, granitów, dolomitów, wapieni, a także szkła czy drewna. Siatka, z której wykonuje się konstrukcje tego typu, pozwala także na zaaranżowanie pięknego zielonego zakątka w postaci skalniaka. Miłośnicy nietypowych rozwiązań mogą wykorzystać instalację z prętów również na inne sposoby, tworząc z nich oryginalne donice, ławki i obudowy.

Jeden produkt, wiele możliwości

Jesteśmy doświadczonym producentem gabionów, a wykonywane przez nas kosze wyróżnia solidna i mocna konstrukcja. Siatka, której używamy do ich produkcji nie ulega korozji, co pozytywnie wpływa na trwałość produktu. W naszej ofercie znajdą Państwo druciane instalacje o różnych wymiarach, co ułatwi dostosowanie ich do indywidualnych preferencji oraz potrzeb. Przy czym nasze siateczkowe kompozycje są na tyle uniwersalne, że jesteśmy przekonani, że każdy może je wykorzystać w dowolny sposób. Jednym z polecanych sposobów na ich wykorzystanie może być także postawienie przy ich użyciu nowoczesnego płotu.

Oryginalna ozdoba domu

Kosze ogrodzeniowe z gabionów coraz częściej zastępują tradycyjne płoty drewniane czy metalowe. Taki rodzaj odgrodzenia ogrodu czy posesji będzie się pięknie i elegancko prezentował. Szczególnie jeśli druciane ogrodzenia wypełnimy ozdobnymi kamieniami, które dodatkowo wzmocnią całą konstrukcję. Sfinansowanie takiego płotu nie będzie drogie, ale z pewnością zrobi wrażenie na gościach. Ogrodzenie z kamienia będzie też odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz zmieniające się warunki pogodowe.

Zalety zastosowania koszy gabionowych:

  • atrakcyjna cena
  • szybki i bezproblemowy montaż bez konieczności fundamentowania
  • zgodność z naturą
  • bardzo wysoka trwałość (dzięki bardzo dobrym właściwością antykorozyjnym zastosowanego drutu w klatce)
  • atrakcyjny wygląd dzięki zastosowaniu dowolnego wypełnienia kosza gabionowego (możliwość wypełnienia kamieniem z kamieniołomu lub surowcem dostępnym na budowie – np. gruzem czy łamaną cegłą a także wieloma innymi surowcami)
  • dobre właściwości w zakresie tłumienia hałasu
  • prostota w późniejszych modyfikacjach takich jak przesunięcia lub wymiana wypełnienia na inne
  • możliwość dowolnej rozbudowy
  • brak konieczności stosowania ciężkiego sprzętu przy instalacji
  • brak konieczności przeprowadzania kosztownej konserwacji