ogrodzenia gabionowe – jakie są ich podstawowe zalety?

Ogrodzenia gabionowe wciąż zyskują na popularności. Ten fakt nie powinien nikogo dziwić bowiem okazuje się, że takie rozwiązanie niesie ze sobą całkiem sporo korzyści. Ogrodzenie gabionowe sprawdzi się zarówno w przypadku prywatnej posesji, jak i zabezpieczania terenu firmy. Znakomicie zadba o ochronę przed nieproszonymi gośćmi, jednocześnie nadając otoczeniu wyjątkowy charakter. Niezdecydowanym, a planującym budowę ogrodzenia domu lub firmy przedstawiamy podstawowe zalety rozwiązania, jakim jest właśnie ogrodzenie z gabionów.

1. Ogrodzenie gabionowe jest łatwe i szybkie w montażu

Ogrodzenie z gabionów to propozycja dla wszystkich ceniących sobie proste i szybkie w realizacji rozwiązania. Montaż ogrodzenia jest w tym przypadku naprawdę nieskomplikowany. Nie potrzebujemy tutaj żadnych specjalistycznych narzędzi oraz dużych nakładów czasu. Poza tym tego rodzaju ogrodzenie nie wymaga fundamentowania, co więcej może być z powodzeniem stawiane na nierównym podłożu. Decydując się na ogrodzenie gabionowe musimy jedynie wyrównać nieco teren, na którym bezpośrednio ustawimy kosze. Jednak aby stworzyć równą, poziomą linię konieczne może okazać się zniwelowanie i zagęszczenie gruntu.

2. Ogrodzenie gabionowe jest solidne, trwałe i odporne na uszkodzenia

Ogrodzenia z gabionów wyróżniają się solidnością, trwałością, wysoka odpornością na uszkodzenia mechaniczne i negatywny wpływ czynników atmosferycznych. Decydując się na ogrodzenie gabionowe wybieramy rozwiązanie, które posłuży nam w doskonałej kondycji przez wiele lat. Warto tutaj dodać, że gabiony nie wymagają prac konserwacyjnych i szczególnej pielęgnacji, stąd też są dużo mniej wymagające w porównaniu z innymi typami ogrodzeń, np. z ogrodzeniami z drewna.

3. Ogrodzenie gabionowe stanowi doskonałą barierę dźwiękową

Jeśli cisza i spokój to coś, na czym szczególnie nam zależy, warto postawić na ogrodzenie gabionowe. Dlaczego? Otóż ten typ ogrodzenia doskonale zatrzymuje i tłumi dobiegający z ulicy hałas i szum ruchu ulicznego, a nierówne krawędzie wypełnienia koszy znakomicie rozpraszają fale akustyczne. Takie rozwiązanie to podwójna zaleta. Zewnętrzny hałas nie będzie zakłócał naszego spokoju, ale także my nie będziemy przeszkadzać sąsiadom, np. podczas imprezy organizowanej w ogrodzie.

4. Ogrodzenia gabionowe to także bogactwo możliwości i oryginalna ozdoba przestrzeni

Ogrodzenia z gabionów możemy swobodnie personalizować, wybierając takie wypełnienie koszy, jakie będzie najbliższe naszym preferencjom, potrzebom i oczekiwaniom. Mogą to być kamienie, szklany lub kamienny tłuczeń, żwir, czy też gruz o różnych kształtach i kolorach. Różnicowaniu podlegają także same kosze – oczka siatki posiadają bowiem różne wielkości i wzory. Zatem to, jak będzie wyglądało ogrodzenie naszego domu zależy jedynie od naszej wyobraźni. Warto tutaj dodać, że decydując się na ogrodzenie gabionowe możemy stworzyć w naszej bezpośredniej przestrzeni także piękne, oryginalne skalniaki. Wszystko to dzięki możliwości sadzenia roślin na powierzchni gabionów.

Ogrodzenia gabionowe to zatem nie tylko znakomita funkcjonalność, solidność i trwałość, ale także wysoka estetyka. Rozwiązanie takie przypadnie go gustu z pewnością wszystkim, którzy cenią sobie praktyczne rozwiązania i oryginalny efekt dekoracyjny, w wygodnym, ekologicznym stylu.